Чорний чай – благородність смаку
З чашки міцного ароматного чаю починається день половини населення земної кулі. Це найпопулярніший напій на всій планеті, і заслужив він на таке звання не просто так. Справжні поціновувачі чаю знають, як вибрати якісну та смачну суміш із зібраного та правильно висушеного листя для приготування заварки. А це можливо лише за вміння відрізнити якісні сорти від незрозумілих, розфасованих по яскравих коробках дешевих аналогів.

Види листового чаю
Сьогодні можна купити чай різних видів та сортів. Щоб розуміти, що саме знаходиться в упаковці, представленій на прилавках магазинів, потрібно вміти читати та розпізнавати маркування.
- Ortodox – цей напис говорить про ручне скручування чайного листа. Часто в такій упаковці є різні сорти, зібрані на віддалених один від одного плантаціях. Правильно приготовлений цей напій матиме багатогранний, унікальний смак та аромат.
- Pure – у такій упаковці представлені листи, зібрані на одній плантації.
- OP, Orange Pekoe, OP Superior (індонезійський) або OP2 (в'єтнамський) – високоякісний сорт чорного чаю, який включає тільки верхні два листи без бруньок.
- Р або Pekoe - виготовлений з 3 і 4 листочків чайної гілки, більш коротких і не дуже скручених.
- OPA – особливо великі листи з неоднорідним машинним або ручним скручуванням.
- FOP або Flowery OP - за якістю схожий на ОР, але може включати не тільки два молоді верхні листи, але і бруньки, що не розпустилися.
Існує ще один принцип, за яким можна орієнтуватися, який чорний чай краще купувати розмір листа.
Крупнолистовий – листя залишаються цілими після обробки, не втрачають своїх корисних якостей. Напій виходить ароматним, смачним, має середню насиченість.
Середньолистовий – такі листочки ламаються після просіювання, але заварка з них все ще залишається дуже смачною, сильно насиченою з приємним ароматом.
Дрібнолистовий - це найдешевший варіант, що складається з уламків листя, бруньок, гілочок. А іноді і звичайного чайного пилу.
Багато покупців часто бачать на упаковці слово "Байховий". Але мало хто розуміє, що саме має означати такий напис, бо сьогодні так називається будь-який розсипний чорний чай. Але ця назва спочатку позначала склад суміші, в якій крім листя були присутні молоді, нирки, що ще не розпустилися, з білим пушком (віями).

Популярні чайні сорти
Справжні гурмани точно знають, який напій хочуть отримати, тому навчилися розумітися на популярних сортах чаю. Це нескладно, хоча існує понад 2000 найнеймовірніших поєднань, кожне з яких називається по-особливому. Але лідерів виробництва варто виділити окремо:
Ассам – індійський сорт, що відрізняється швидким заварюванням, настоєм насиченого відтінку, яскравого аромату. Цінителі чаю відзначають наявність медових, горіхових та квіткових ноток у смаку правильно завареного напою. В Англії такий чай традиційно подається до сніданку.
Дарджилінг - теж індійський сорт. Створюється на основі молодих пагонів, має вишуканий насичений смак і аромат, насолодитися яким можна тільки при правильному заварюванні.
Цейлонський чай – родом із Шрі-Ланки. Відрізняється високою міцністю і рекомендований до вживання вранці замість кавових напоїв.
Кенійський чай – гранульований продукт, який має невисокі смакові якості та цінується гурманами найменше.
Процедура чаювання може стати справжньою традицією для будь-якої родини. При правильному виборі та вмілому заварюванні цього благородного напою всіх часів та народів можна насолодитися воістину прекрасним та неповторним смаком та ароматом, отримуючи задоволення від спілкування у колі близьких людей.