+38 (050) 380 0131

+38 (050) 338 8410

+38 (093) 960 5090

+38 (050) 380 0131

Інтернет-магазин

+38 (050) 338 8410

+38 (093) 960 5090

      


Найдавніші перекази про чай

Найдавніші перекази про чай


Всі можуть дати бодай приблизну відповідь на питання, звідки прийшов чай (це, безперечно, далекий схід), але навіть історики не готові упевнено сказати, КОЛИ це сталося. Відомо лиш, що задовго до часів, коли стало можливо купити чай онлайн чи в найближчому магазині. Про те, хто і для чого заварив чайне листя вперше, можуть розповісти тільки перекази. І ось найвідоміші з них. 

Її величність Випадковість. Китайський імператор Шень Нун подорожував своїми володіннями. Коли під час зупинки його слуги почали кип'ятити воду для пиття (вже тисячі років тому так боролися з бактеріями), в казан з водою впало кілька сухих листків з найближчого куща. Вода стала брунатною на колір і неймовірно запашною. Імператор випив цього узвару і відчув незнаний досі смак, а також і хвилю бадьорості. Після цього випадку в Китаї почали сади чаю. 


Найдавніші перекази про чай


Брати наші менші знайшли. Відповідно до цієї версії, (які теж кілька тисяч років) пастухи овець і кіз на верховинах Китаю якось помітили, що тварини з їхніх отар іноді дивно поводяться. Варто їм пожувати листя з певних кущів, і вони стають жвавими, багато бігають, охоче здіймаються на кручі. Деякі пастухи вирішили випробувати рослину на собі. Вони висушили листя і заварили його в окропі, як робили це з лікарськими травами. Ефект перевершив очікування: напій вийшов запашним і смачним, пастухи відчули, як втома виходить з них! Відтоді вони почали вирощувати чайні кущі і збирати з них листя.


Найдавніші перекази про чай


Версія містична. Згідно з нею, рослина має небесне походження. Головний герой легенди – індійський чернець Бодхідхарма. У пошуках просвітління цей святий багато медитував і молився. Але якось під час медитації він заснув. Прокинувшись, Бодхідхарма в гніві вирвав собі вії, щоб вони більше не заплющували йому очі. Небо винагородило його за відданість: на місці кинутих вій виріс чудовий кущ. Напій з його листя допомагав боротися зі сном і зберігати ясність думки. Кажуть, що саме завдяки йому святий здобув довголіття, завдяки якому поширив дзен-буддизм по всій Китайській землі. Та, напевно ж, і сам чай, який тепер ми можемо купити онлайн чи в магазині.Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре