Правила вибору гарного чорного чаю
Чай – один із найулюбленіших напоїв. Саме чорні сорти, згідно з різними даними, є найбільш продаваними. Якщо не знаєте, на що дивитися під час вибору, запрошуємо до прочитання огляду. Зараз купити чай у Києві можна на будь-який смак та гаманець, оскільки у продажу представлені всі сорти, виробники. Але тільки розуміння параметрів якісного продукту дозволить вам зупинитися на дійсно хорошому напої.
Відтінок
У чаїв чорних сортів колір листя має бути темним, насиченим, в ідеалі чорним (але так, щоб заварка потім не фарбувала стінки чашки). Бурі, іржаві тони вказують на відповідну якість листя. Сірий колір краще не брати взагалі. Те саме можна сказати про зелений чай. Він може мати різні відтінки зеленого, але ніяк не коричневого, сірого чи іншого кольору. Надмірна оригінальність – це не цікаво, а ознака низької якості сировини.
Однорідність також важлива. Якщо в суміші трапляються зелені/чорні та білі листочки, ви купили суміш різних урожаїв. Але є купажі – тобто суміші чорного та зеленого чаю. Мова не про якість продукту, а про особисті переваги.
Як виглядає сировина
Чайки в ідеалі мають бути однорідними – і за кольором, і за розміром. У сухому заварюванні низької якості зазвичай присутні дрібні чаїнки, пил. З урахуванням форми продажу чай ділиться на пресований, екстрагований, розсипний. Особливості кожного варіанта:
- Розсипні сорти ще називають байховими, це найпопулярніший варіант. Продукт є масою чаїнок, розфасованих у паперову чи металеву тару. Об'єм фасування різний, зазвичай становить 25, 50, 100, 150, 200 г.
- Пресований чорний чай також має високий попит. Мова про брикети, які виготовляють під сильним тиском із чаїнок різної якості. Пресований чай може мати форму диска, кулі, циліндра. Маса зазвичай не менше 100 г, але трапляються і порційні варіанти.
- Екстраговані чаї – це концентрати чи екстракти. Вони немає природного листа, форма застосування – гранули чи порошок. Звичайно, натуральність такого продукту під великим питанням, користь теж. Але екстраговані чаї мають свою аудиторію.
Відсутність сторонніх домішків
«Ящикові чаї» мають низьку якість, можуть містити різні сторонні включення – це не лише гілочки, а й шматки фольги, паперу, фанери, дерева. Справа в тому, що низькосортні чаї виготовляють із особливої категорії сировини – це подрібнені листочки, відходи чайного виробництва, які утворюються при просіюванні та сортуванні. Чай у пакетиках отримують переважно з пилу та крихти.
Аромат
Хороший чай повинен йти в герметичній упаковці, мати приємний аромат чаю. У принципі, всі різновиди мають характерний запах. У чорного букет розкривається солодкими та смолисто-квітковими нотками. Якщо запах інший, із чаєм щось не так. У жодному разі не повинно бути гіркоти, палених ноток, металевих домішок та сторонніх ароматів на кшталт риби, корму для котів, косметики, бензину, ін. Якісний продукт має чистий, приємний запах.
Свіжість
Найважливіший параметр якості чорного чаю. Не використовують його для оцінки хіба сортів типу пуер, які спеціально зберігають не один рік для ферментації. Найдорожчий чай – з кількох місячних листків, тобто максимально свіжий. Є суміш лежала півроку і більше, вона сильно втратить в якості, буде знижена в ціні на 20%. Після року зберігання заварку варто викинути. Почнуться процеси розщеплення таніну, смак зміниться, набуде гіркоти, терпкості. А при покупці завжди дивіться на дату виробництва: різниця у свіжості відчувається дуже чітко.
Сухість маси та скрученість чаїнок
Чим сильніше закручені чаїнки, тим вища якість ферментації і кращий сам продукт. Довгі та тонкі кручені чаїнки – головний показник якості крупнолистового чаю. Добросовісні виробники завжди роблять в упаковці прозоре віконце, воно дозволяє оцінювати відтінок та ступінь скрученості. Також подібна обробка збільшує термін зберігання продукту, сприяє збереженню найкращих характеристик.
Вологість якісних чайних сумішей має становити 3-6%. Чим більше вологи в чаї, тим нижча якість продукту. Якщо води стає близько 20%, чаїнки пліснявіють і стають отруйними. Пересушена маса дуже ламка, що також мінус. Для перевірки якості візьміть кілька чайок, потріть їх між пальцями. Якщо вони перетворюються на пил, нічого хорошого. Чи є горілі нотки в ароматі? Сировину просто спалили.
Якщо хочете купити чорний чай гарантованої високої якості, перейдіть за посиланням https://krayinachayu.com/chay-ua/chornyy-chay/. Магазин підтримує постійний товарний асортимент та ретельно стежить за якістю кожної товарної одиниці.
Супутні товари
Ерл Грей
Цейлонський средньолистовий чай з бергамотом. Заварений настій насиченого коричневого кольору має освіжаючий аромат і насичений смак з цитрусовими нотками. &..
135.00 грн
Чорний з ароматом соу - сеп
Цейлонський чорний крупнолистовий чай з ароматом екзотичного фрукта СОУ-сеп і освіжаючим смаком. 95 °C 1 ч. л. 250 мл ..
135.00 грн
Шу Пуер з ароматом вишні
Класичний китайський Шу Пу-Ер з ягодами вишні. Темний насичений настій із солодкуватим смаком і яскравим ароматом вишневої кісточки. 95 °C ..
150.00 грн
Червоний Равлик
Унікальний китайський скручений чорний чай. Настій коньячного кольору має м'який насичений смак і аромат з легкими нотками сухофруктів. 95 ..
150.00 грн
Шу пуер «Золота печатка»
Легендарний чай з китайської провінції Юньнань, спресований у вигляді невеликих печаток. Заварений настій темного кольору має насичений аромат і смак. ..
198.00 грн
Йога чай
Традиційний індійський купаж на основі чорного чаю Ассам. Спеції, що входять до складу (кориця, імбир, чорний перець, зелений та чорний кардамон, гвоздика) збагачують настій властивостями та надають з..
135.00 грн
Схожі статті
Ароматний чорний чай: королівське частування на вашому столі
Перші зразки чаю, багато століть тому, завезені купцями в Європу з далеких Індії та Китаю, справили справжній фурор в імператорських палацах і швидко стали улюбленим напоєм знаті. Але минули часи, і т..