СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ СТВОРИВ… ЧАЙ!
Людина, яка вигадала фразу Make tea, not war, ймовірно, пам'ятала про "Бостонське чаювання", яке спричинило війну Америки за незалежність.
З чого почалося. 1763 року в Північній Америці Англія виграла війну проти французьких колоній, але зазнала фінансових втрат. Як було наповнити казну? Виникали нові податки, зокрема і на чай. При цьому купити чай колоністи могли тільки в Британії, бо контрабанду з Нідерландів влада придушувала нещадно. Саме ця несправедливість і згуртувала колоніальну опозицію проти метрополії.
Ставало гаряче… На початку жовтня 1773 колоністи дізналися про майбутнє прибуття чаю від Британської Ост-Індської компанії. Портами східного американського узбережжя прокотилися протести. Люди постали проти Ост-Індської монополії та ненависного мита. Хвилю невдоволень вже було не спинити, а спроби врегулювати ситуацію з боку Британії сприймалися як примус до споживання лише Британського чаю. І ось вночі 16 грудня 1773 року повстанці пробралися в бостонську гавань, яку охороняли британські солдати, захопили три кораблі і викинули за борт… 45 тонн чаю! Гавань перетворилася на гігантську чашку чаю…
Нова держава. Британський уряд відреагував новим пакетом примусових актів, що посилювали вплив метрополії на колонії, і збільшив кількість солдатів у ній. Але колоністи вже почували себе окремою державою… 1775 року почалася Війна, що через вісім років увінчалася визнанням суверенітету Сполучених Штатів Америки.
Нові рецепти. По тому, як колонії відмовилися від чаю з Британії, люди почали шукати способи його замінити. Хтось і далі шукав нагоди купити чай в Нідерландів, а хтось чаював з використанням всього, що росло в "Новому світі": коріння, квіти й листя, фрукти й трави. Те, що ми сьогодні назвали б трав'яним узваром, нові американці називали «чаєм свободи».